Září v kostce

Stejně jako v minulém měsíci vám i tentokrát přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího, co LEGO za měsíc září vydalo.


LEGO Ninjago Temple of Airjitzu (70751)

70751-1Nový přírustek do rodiny NINJAGO opravdu stojí za to. Chrám Airjitzu se skládá z 2028 dílků, čímž se stal největším dosud vydaným NINJAGO setem. Aby toho nebylo málo, v setu také naleznem neuvěřitelných 13 minifigurek, včetně všech šesti ninjů (Cole, Jay, Kay, Lloyd, Nya, Zane) známých ze seriálu. Celému setu dominuje samotný chrám, který je umístěn přesně uprostřed stavby. Po jeho levé a pravé straně nalezneme kovárnu, respektive pašerácký trh. Celou stavbu spojuje klenutý most v klasickém východním stylu. Design celého setu vás zaujme hned na první pohled. K nalezení je tu ohromné množství doplňků, ze kterých bych rád vypíchnul především stínové divadlo, které je opravdu originálním nápadem. Cena se na první pohled zdá vysoká, ale vzhledem k velikosti, výbavě a množství minifigurek rozhodně ospraveditelná a to i pro lidi, kterým NINJAGO sety nic neříkají.

Doporučená cena 5 499 Kč


LEGO Ideas WALL•E (21303)

21303-1Hned měsíc po vydání stavebnice The Big Bang Thoery jsme se dočkali dalšího LEGO Ideas setu. Je jím oblíbený robůtek z animovaného filmu od studia Pixar – WALL-E. Robot je vyveden do nejmenšího detailu a opravdu věrně kopíruje svou předlohu z filmu. WALL-E ma otevírací tělo, ve kterém může skrýt nalezenou rostlinu, která je samozřejmě součástí setu. Celá stavba se skládá z 677 dílků, takže nejde o žádného trpaslíka. O to překvapivější je cena, která je velice příznivá. Rozhodně doporučujeme každému LEGO fanouškovi.

Doporučená cena 1 499 Kč


LEGO Architecture Louvre (21024)

21024-1Třetím letoštím LEGO Architecture setem se stal pařížský Louvre. Bohužel kvůli požadované ceně se nedostalo na celou budovu, ale jen na střední část pálace. Jeho křídla tu tak budeme hledat marně. Co však chybět nemůže je skleněná pyramida tyčící se na nádvoří. Jako většina Architecture setů, tak i Louvre cílí na dospělejší publikum, když poskytuje velice odlišnou techniku stavění oproti většině LEGO setů. Celý set se skládá z 695 dílků, přičemž v balení nalezneme také velice kvalitně vyvedenou knihu s manuálem a podrobnostmi o historii Louvru.

Doporučená cena 1 599 Kč


Star Wars The Focre Awakens:

Rey’s Speeder (75099)

75099-1Rey’s Speeder je nejmenší a také nejlevnější z nových Star Wars: The Force Awakens setů. Jde o vozidlo, které jsme mohli zahlédnou v ukázkách na nový film, kde ho řídí postava Rey, jež by měla být důležitou postavou filmu. Celý set se skládá z 193 dílků a obsahuje minifigurky Rey a Unkar’s Thug. Rey je možné navíc vybavit mnoha doplňky, jako je tyčová zbraň, příruční taška či speciální maska chránící ji před pískem. Samotný Speeder disponuje mnoha detaily a je tedy velmi podobný své předloze. Celkově se jedná o solidní set a dobrý způsob, jak naskočit na vlnu nových Star Wars, aniž by to zruinovalo vaši peněženku.

Doporučená cena 749 Kč

First Order Snowspeeder (75100)

75100-1Druhý nejmenší Star Wars: The Force Awakens set se skládá z 444 dílků a obsahuje 3 minifigurky (2x Snowtrooper Prvního řádu a 1x důstojník Snowtrooperů Prvního řádu). Při pohledu na krabici se zdá Snowspeeder malý, ale v reálu měří solidních 22 cm a celkově působí bytelným dojmem. Vzhledem k ostatním setům, jde ale asi o nejméně zajímavý nový Star Wars přírůstek, který má ovšem velice dobrý poměr ceny k počtu obsažených dílků.

Doporučená cena 1 399 Kč

First Order Special Forces TIE Fighter (75101)

75101-1Lodě TIE Fighter jsou mezi fanoušky velice oblíbené, LEGO je tudíž vydává velice často. Letošní TIE Fighter je velmi podobný tomu z roku 2012 (TIE Fighter 9492). Novinka je ale ještě o něco detailnější, když obsahuje o 114 dílků více. Celkem se tedy TIE Fighter skládá z 517 dílků a obsahuje 4 minifigurky (2x pilot TIE Fighteru Prvního řádu, 1x důstojník Prvního řádu, 1x člen posádky Prvního řádu). Velkým mínusem tohoto setu je ovšem cena, která se vyšplhala až na 1 999 Kč, což je při pohledu na počet dílků jen těžko ospravedlnitelné.

Doporučená cena 1 999 Kč

Poe’s X-Wing Fighter (75102)

75102-1X-Wing je další z ohromě populárních Star Wars lodí, které už LEGO ztvárnilo mnohokrát. Letošní X-Wing přichází s velice netradiční černo-oranžovou barvou, která mu ohromě sluší. Míra detailů je opět na vysoké úrovni. Samozřejmostí je možnost nastavení křídel do klasické rovnoběžné polohy nebo do polohy připomínající písmeno X. Celý set obsahuje 717 dílků a jeho součástí jsou, kromě samotného X-Wingu, 3 detailně zpracované minifigurky (pilot Odporu, Goss Tower – pozemní obsluha odporu, Poe Dameron), figurka droida BB-8, nakládač s držákem na zbraně a přídavný žebřík. Celkově jde o velice povedený set, který patří k tomu nejlepšímu, co letošní Star Wars vlna přinesla.

Doporučená cena 2 599 Kč

First Order Transporter (75103)

75103-1First Order Transporter na první pohled nevypadá příliš zajímavě, ale opak je pravdou. Transporter disponuje velkým množství pohyblivých částí, jako je např. sklápěcí rampa, vystřelitelné rakety, výsuvné sedadlo nebo pojezdová kola. Set navíc obsahuje hned 7 minifigurek (2x Flametrooper Prvního řádu, 2x Stormtrooper Prvního řádu, dva bojovníci Odporu) včetně kapitána Phasma, který je exklusivně jen v tomto setu. Celá stavebnice se skládá z 792 dílků. First Order Transpoter je povedený set, jehož největší předností je velká hratelnost, což potěší především dětské publikum.

Doporučená cena 2 899 Kč

Kylo Ren’s Command Shuttle (75104)

75104-1Kylo Ren’s Command Shuttle je s 1005 dílky druhým největším The Force Awakens setem. V balení naleznem 6 minifigurek (2x člen posádky Prvního řádu, 1x důstojník Prvního řádu, 1x důstojník Prvního řádu, 1x Stormtrooper důstojník Prvního řádu, Generál Hux a Kylo Ren) z nichž nejzajímavější jsou General Hux a Kylo Ren, které naleznem pouze v tomto setu. Obě postavy mají hrát v nastávajícím filmu velkou roli, přičemž Kylo Ren má být dokonce hlavním záporakem. Samotný model lodě má bohužel mnoho chyb a nedodělků. Největším mínusem jsou velká křídla, která především z vnitřní strany působí nedodělaným dojmem. Hlavním tahákem tohoto setu tak zůstává minifigurka Kylo Rena, což je však pro stavebnici za 3 499 Kč docela málo.

Doporučená cena 3 499 Kč

Millennium Falcon (75105)

75105-1Největším a bezesporu také nejočekávanějším setem z nových Star Wars: The Force Awakens byl ikonický Millennium Falcon. Letošní model obsahuje 1329 dílků a je velice podobný tomu z roku 2011 (7965). Největší změny doznal interiér lodi, který je oproti minulému setu mnohem lépe zpracovaný. Velkou předností je také sedm detailně vymodelovaných minifigurek. Han Solo s Chewbaccou nemohou chybět v žádnem Millenium Falcon setu a mají proto své zastoupení i zde, i když už v pokročilejším věku, než jsme byli dosud zvyklí. Dalé tu nalezneme Finna (jedna z hlavních postav celého filmu), Rey, Tasu Leeche, člena Kanjiklub gangu a droida BB-8. Nebudeme-li počítat obří sběratelskou verzi vydanou v roce 2011 (10179, nejdražší LEGO set, jehož momentální cena se pohybuje kolem 120 000 Kč), tak tu máme nejlépe zpracovaný Millennium Falcon v takovémto rozměru. Pokud vám tedy ve sbírce chybí toto legendární plavidlo, nyní je nejlepší čas to napravit.

Doporučená cena 4 499 Kč


 Star Wars Battle Figures

Jango Fett (75107)

Doporučená cena 499 Kč

Clone Commander Cody (75108)

Doporučená cena 499 Kč

Obi-Wan Kenobi (75109)

Doporučená cena 699 Kč

Luke Skywalker (75110)

Doporučená cena 499 Kč

Darth Vader (75111)

Doporučená cena 799 Kč

General Grievous (75112)

Doporučená cena 999 Kč

Star Wars Battle Figures přichazejí s možností postavit si pomocí TECHNIC dílků oblíbené postavy ze Star Wars universa ve větší a detailnější podobě, než na jaké jsme s klasickými minifigurkami zvyklí. Bohužel, ne všechny postavy se úplně povedli. Luke Skywalker dopadl pravděpodobně nejhůře ze všech sedmi vydaných setů. Jeho postava postrádá více detailů a hlava také není úplně povedená.

Co se však povedlo jsou postavy Darth Vadera a Generala Grievouse, které jsou také největšími z letošních Battle Figures setů. Tvůrci si pěkně pohráli s detaily a postavy tak jsou věrné svým předlohám. Speciálně General Grievous se svými více než 30 cm a čtyřma rukama působí impozantně. Pokud máte omezený rozpočet, ale chtěli by jste některou z těchto figurek, rozhodně doporučuji vybírat z těchto dvou.


Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..