Veletrh hraček v Norinberku odhalil nové LEGO sety pro rok 2016

V německém Norinberku právě probíhá mezinárodní veletrh hraček neboli „Spielwarenmesse“, na kterém má své zastoupení i LEGO se svými produkty. Účástníci veletrhu si mohli v předstihu prohlédnout desítky LEGO setů, jejichž uvedení do prodeje nás teprve čeká. Kromě již dříve zveřejněných setů jako jsou např. LEGO Angry Birds, Elves či třeba Super Heroes, tu jsou k vidění i úplné novinky o kterých se toho dosud příliš nevědělo.

Na samotném veletrhu přitahoval zrak všek zůčastněných především nový LEGO TECHNIC Bucket Wheel Excavator (42055), což je ohromné kolesové rypadlo skládající se z rekordních 3 927 dílků, čímž překonává dosud největší TECHNIC set z loňského roku Mercedes-Benz AROCS 3245 (42043), který se skládal z 2 793 dílků. Součástí setu budou i Power Fuctions součástky, díky kterým lze rypadlo motorizovat.

Dalšímí povedenými TECHNIC sety, které se na veletrhu objevili jsou traktor Claas Xerion 5000 Trac VC (42054) a sportovní automobil Porsche (42056).

Dvěma novými LEGO Architecture sety budou Buckinghamský palác (21029) v Londýně a Kapitol Spojench států amerických (21030) ve Washingtonu.

Na tiskové konferenci bylo navíc potvrzeno vydání speciální série 16 minifigurek (71014). Ty budou zpodobňovat německou fotbalovou reprezentaci a jeho vydání se plánuje na květen tohoto roku. Bohužel oficiálně budou minifigurky vydávány pouze v samotném Německu, což jejich pořízení trochu ztíží.

Desítky dalších fotografií a videí nových setů, které se na veletrhu objevily, si můžete prohlédnout v galerii na stránkách brickfanaticks nebo na youtubovém kánalů FamilyGamerTV či Zusammengebaut.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..