TOP 10 LEGO setů za rok 2016

LEGO si i v roce 2016 upevnilo postavení jedné z nejúspěšnější značky na světě. Během celého roku vyšlo dohromady 828 nových setů, což je o téměř 50 víc, než tomu bylo v loňském roce. Stejně jako loni jsme si pro vás i letos připravili výběr toho nejlepší, co LEGO za celý rok 2016 vyprodukovalo.


10. LEGO Super Heroes 76060 Doctor Strange’s Sanctum Sanctorum

Marvelovské filmové universum se v roce 2016 rozšířilo o novou postavu Doctora Strange, kterou LEGO tradičně doprovodilo svým setem. Jde o jediný vydaný set věnovaný tomuto filmu, což by v budoucnu mohlo mít za následek zvýšenou poptávku mezi sběrateli. Set je i přes pouhých 358 dílků skvěle zpracovaný a obsahuje obrovské množství detailů a vtípků, jež odkazují na samotný film. Dalším plusem je trojice minifigurek, kterým vévodí originálně pojatý Doctor Strange.


9. LEGO Ideas 21306 The Beatles Yellow Submarine

Yellow Submarine, neboli Žlutá ponorka, je úspěšným LEGO Ideas projektem, jež se v roce 2016 dočkal oficiálního vydání. Set odkazuje na stejnojmenný animovaný film z roku 1968, ve kterém účinkují všichni členové kultovní skupiny Beatles. Všechny minifigurky se povedli na jedničku a jednoduše rozeznáte jednotlivé členy kapely. Ponorka potom jakoby z oka vypadla filmové předloze.


8. LEGO Creator 10252 Volkswagen Beetle

Po setech Volkswagen T1 Camper Van (10220)Mini Cooper (10242) navázal LEGO Creator Expert s dalším legendárním vozem Volkswagen Beetle. Co u této verze brouka zaujme hned na první pohled, je nádherná azurově modrá barva. Některé dílky v této barvě jsou dokonce jedinečné jen pro tento set, což z něj dělá vyhledávaným zbožím pro stavitele. Jak už jsme u těchto modelů zvyklí, vše je detailně vymodelované. Zahnuté blatníky, výrazné poklice kol, kulaté světla, 4válcový vzduchem chlazený motor atd., to vše dotváří jedinečný dojem z tohoto setu. Bonusem pak jsou střešní ližiny se surfovým prknem a chladícím boxem pro horké letní dny.


7. LEGO Creator 10253 Big Ben

Jednou za čas se LEGO rozhodne vytvořit obří set některé ze světoznámých staveb. Po Eiffelově věži, Taj Mahalu, Tower Bridge a Opeře v Sydney, se dostalo na londýnský Big Ben, část Westminsterského paláce a i tentokrát je na co se dívat. Stavba se skládá z úctyhodného počtu 4163 dílků a na výšku měří lehce přes 60 cm. Samotné stavění je lehce repetitivní, což se ale u takovéto historické budovy dá očekávat. Výsledek ovšem stojí za to. Dalším plusem je cena, která je k poměru počtu dílků velice příznivá.


6. LEGO Ideas 21307 Caterham Seven 620R

Catherem Seven 620R je druhým LEGO Ideas setem v našem žebříčku, což jen potvrzuje vysokou kvalitu těchto setů. Tento model má stejně jako jeho předloha velice přímočarý vzhled, s velice střídmým interiérem, což však vozu dodává osobité kouzlo. Součástí setu je moc pěkně vyrobený booklet, vše je velice kvalitně zpracované a to včetně potištěných dílků, namísto v poslední době hojně používaných samolepek. A ač to na první pohled nevypadá, jde s počtem 773 dílků o dosud největší vydaný LEGO Ideas set.


5. LEGO Super Heroes 76057 Spider-Man: Web Warriors Ultimate Bridge Battle

LEGO Super Heroes vydalo v loňském roce spoustu zajímavých setů, ale jeden nad ostatními výrazně vyčnívá. Je jím set s názvem Spider-Man: Web Warriors Ultimate Bridge Battle, odkazující na papírové komiksy Marvelu. Ten přichází se skvěle vypadajícím polorozbořeným mostem, na kterém probíhá bitva Spider-Mana a jeho společníků se známými padouchy. Hodnotu tohoto setu ještě navyšuje ohromná hratelnost, kterou zajišťuje velké množství pohyblivých částí a všemožných pastí a skrýší.


4. LEGO Ghostbusters 75827 Firehouse Headquarters

Začátek roku 2016 odstartovalo LEGO opravdu ve velkém stylu, když vydalo ohromnou hasičskou zbrojnici pod hlavičkou Ghostbusters, odkazující na kultovní filmy Krotitelů duchů z 80. let. Zbrojnice se skládá z 4634 dílků, což ní dělá třetí největší set, který kdy LEGO pustilo do masového prodeje. Samotná budova vypadá zvenku skvěle, ale ta největší zábava přichází po rozevření boční stěny zbrojnice, což umožní přístup k detailně zpracovanému interiéru. Myslelo se i na místo pro dříve vydaný vůz Ecto-1, který ale není součástí setu. Kompletní stavba vám pak zabere více, jak 10 hodin.


3. LEGO Creator 10251 Brick Bank

Dalším důkazem skvělého startu LEGA do roku 2016 bylo vydání modulárního domu Brick Bank. A jak už je u modulárních domů zvykem, vše dopadlo na jedničku. Míra detailů je opět na nejvyšší úrovni. Kromě samotné banky, které nechybí ani klasický sejf s kulatými bezpečnostními dveřmi, tu nalezneme i malou prádelnu. Výjmečnost tomuto setu pak dodává fakt, že je budova situována do rohu, což se stalo naposledy v roce 2013 kdy všel set Palace Cinema (10232).


2. LEGO Technic 42056 Porsche 911 GT3 RS

LEGO Technic Porsche 911 GT3 RS je ve všech ohledech prémiový produkt, mířící na starší a movitější publikum. Poměr ceny (8999 Kč) k počtu dílků (2704) totiž není zrovna nejpříznivější. To ovšem vynahrazuje fakt, že jde o plně licencovaný set, připravený ve spolupráci se společností Porsche. Už samotný minimalisticky pojatý box napovídá, že jde o něco speciálního. Například booklet disponuje neuvěřitelnými 578 stránkami s fotografiemi a historií vozů Porsche a následně návodem na stavbu modelu, ke které je potřeba 856 kroků! To napovídá faktu, že sestavení modelu není věc na jeden večer. Navíc úroveň techniky stavění, jak už u větších LEGO Technic setů bývá zvykem, patří k té obtížnější. Výsledkem vám ale bude nádherně vypadající model, jež se může klidně vyjímat třeba ve vaší pracovně.


1. LEGO Disney 71040 Disney Castle

Oproti loňskému roku, kdy nás jednoznačně nejvíc zaujal nádherný Temple of Airjitzu, to letos nebylo tak jednoduché. Nakonec však padla volba na ikonický Zámek Disney. Tato LEGO kopie popelčina zámku, kterou můžeme spatřit ve znělce před každým filmem studia Disney, musí být snem téměř každého člověka, vyrůstajícího na oblíbených disneyovských pohádkách. Detailně zpracovaný zámek se skládá z 4080 dílků a na výšku měří úctyhodných 74 cm, takže rozhodně nejde o žádného drobečka. Myšleno bylo i na interiér dostupný z druhé strany zámku, který odkazuje na různé scény známe z pohádek Disney studia. Součástí setu je i pětice disneyovských minifigurek, které pak můžete jednoduše rozšířit sběratelskými Disney minifigurkami, které vyšli taktéž během loňského roku.


Čestná zmínka:

42054 CLAAS XERION 5000 TRAC VC
76052 Batman Classic TV Series – Batcave
21305 Maze
31052 Vacation Getaways
21029 Buckingham Palace


TOP 10 LEGO setů za rok 2015

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..