Srpen v kostce

V srpnu LEGO vydalo několik zajímavých setů. Aby vám nic neuniklo, zde vám přinášíme jejich přehled.

LEGO Creator Ferrari F-40 (10248) 

10248-1Jedno z nejznámějších a nejkrásnějších supersportovních aut v historii, Ferrari F40, se konečně dočkalo svého LEGO modelu. Celý set se skládá z 1158 dílků a na délku měří 27 centimetrů. V LEGU mysleli na všechny detaily této automobilové modly, takže tu můžeme nalézt otevíratelné dveře a kapotu, výklopná světla nebo velice detailní kopii osmiválcového motoru, který je vidět skrz prosklenou část kufru. Jste-li milovník Ferrari F40, sběratel LEGO automobilů či máte rádi propracované sety s pokročilou a velice zajímavou technikou stavění, tak by vám tento model neměl chybět.

Doporučená cena 2 499 kč

LEGO Ideas The Big Bang Theory (21302)

21302-1Velice očekávaný set na motivy oblíbeného seriálu The Big Bang Theory, u nás známého pod názvem Teorie velkého třesku, který vzešel z nápádu samotných fanoušků. Set obashuje 483 dílků a hned 7 minifigurek. Minifigurky, které představují hlavní představitele (Sheldon, Leonard, Howard, Raj, Penny, Bernadette a Amy), jsou velice detailně zpracované a jsou pravděpodobně největší předností celého setu. Samotný obývací pokoj není příliš velký, ale obsahuje mnoho drobných detailů, které ocení především fanoušci seriálu. Samotné stavění setu je nenáročné, ale vcelku zábavné. Cena setu v poměru s jeho velikostí je trochu vyšší. Pokud vás tento seriál nechává chladným, poohlédněte se po něčem jiném, v opačném případě jde ale o MUST BUY. Může skvěle posloužit i jako dárek.

Doporučené cena 1699 kč

LEGO Scooby-Doo:

Mummy Museum Mystery (75900)

75900-1Nejmenší a nejlevnější set ze Scooby-Doo kolekce. Skládá se z pouhých 110 dílků a minifigurek Shaggyho, Scooby-Doo a Mumie, která odkazuje na díl s názvem Mumie z Ankha. Celá stavba představuje místnost v museu s exponátem, v tomto případě Sarkofágem, v němž leží samotná mumie. Jde o velice strohý a jednoduchý set, který ovšem odpovídá své velmi nízké ceně.

Doporučená cena 399 kč

Mystery Plane Adventures (75901)

75901-1Druhý nejmenší Scooby-Doo set. Celý obsahuje 128 dílků a minifigurky Shaggyho, Scooby-Doo a Bezhlavého jezdce, který je jednoznačně největší předností celého setu. Samotné letadlo je vyvedeno velmi jednoduše a jeho stavba nezabere více jak 20 minut. Bohužel na tak malý set obashuje příliš mnoho samolpek, které většinou při hraní nemají největší trvanlivost. Set se asi nestane vyhledávaným sběratelským kouskem, ale děti by měl zabavit.

Doporučená cena 699 kč

The Mystery Machine (75902)

75902-1Pro mnohé nejočekávější set ze Scooby-Doo kolekce. Set se skládá z 263 dílků a obsahuje minifigurky Shaggyho, Scooby-Doo, Freda a Zombie. Nutno dodat, že Fred je vydán exklusivně jen pro tento set. Samotný stavebnice se skládá ze dvou částí. První je robotický strašidelný strom, ovládaný Zombií a tou druhou, jednou z nejikoničtějších dodávek v televizní historii, The Mystery Machine. Dodávka je vyvedena velmi detailně a disponuje i rozevírací boční stěnou a střechou. Uvnitř je mnoho malých detailů, které ocení každý fanoušek seriálu. Jedinou nevýhodou setu je velké množství použitých samolepek. Jinak se ale jedná o velice povedený set, který je velmi vyhledáváný.

Doporučená cena 999 kč

Haunted Lighthouse (75903)

75903-1Strašidelný maják obsahuje 437 dílků a je tak druhým největším setem ze Scooby-Doo kolekce. V setu nalezneme také minifigurky Shaggyho, Scooby-Doo, Daphne , strážce majáku (Verona Dempsey) a bažiné monstrum (Mr. Brown). Maják je vyveden velmi detailně a disponuje mnoha pohyblivými časti, které skrývají všelijaká tajemství. Malým bonusem je ještě motorový člun, za kterým se veze Shaggy na vodních lyží. Celkově jde o velice povedený set.

Doporučená cena 1 499 Kč

Mystery Mansion (75904)

75904-1Jednoznačně největší Scooby-Doo set, který obsahuje 860 dílků. Z minifigurek zde nalezneme postavy Shaggyho, Scooby-Doo, Daphne, Velmu, Černého Rytíře, Ducha a Upíra. Malým přídavkem je motorka se sidekárou a lidožravá rostlina. Samotné sídlo se tyčí do výšky téměř 50cm, takže nejde o žádného drobečka. Celá stavba je moc pěkně vyvedena a obashuje ruzná zákoutí, včetně rakve ve střešní části, kterou obývá Upír. Vzhledem se velice podobá setu Haunted Hause (10228) ze série Monster Fighter. Celkově jde o velmi zajímavý set, který děti na dlouho zabaví a sběratele potěší svým vzhledem.

Doporučená cena 2 599 Kč

LEGO Star Wars  Sith Infiltrator (75096)

75096-1Měsíc před vydání nových setů, k chytanému filmu Star Wars: The Force Awaken, stihl vyjít Sith Infiltrator, odkazující na Episodu I. Jedná se o už čtvrtou verzi této vesmírné lodě a po designové stránce pravděpodobně nejlépe zpracovanou. Set se skládá z 662 dílků a obsahuje minifigurky Darth Maula, Anakina Skywalkera, Watta, Qui-Gon Jima a R2-D2. Velkým mínusem tohoto setu je ovšem cena, která je vzhledem k počtu dílků neospraveditelná. Set je tak mířen především na nejvěrnější sběratele a fanoušky Star Wars universa.

Doporučená cena 2 999 kč

LEGO Technic Mercedes-Benz AROCS 3245 (42043)

42043-1Nový nákladní vůz Mercedes-Benz AROCS 3245 je pro tento rok vlajkovou lodí LEGO TECHNIC tématu. Tento ohromný set se skladá z 2793 dílků, což z něj do počtu dílků dělá největším TECHNIC setem, co byl kdy vydán. Součástí balení je i baterie s motorem a tzv. Pneumatic System V2, kteří se starají o chod hydraulické ruky. Celý set je vyveden do nejmenšího detailu a působí opravdu majestátným dojmem. S velkou pravděpodobností jde o nejlépe zpracovaný truck, který kdy LEGO vytvořilo. Stavba samotného modelu se i pro zkušeného stavitele může vyšplhat až na nějakých 10-12 hodin. Cena sice není nejnižší, ale jednoznačně odpovídá velikosti a kvalitě celé stavebnice. Pro fanoušky TECHNIC setů jednoznačně NUTNOST.

Doporučená cena 5 499 Kč

LEGO TECHNIC Crawler Crane (42042)

42042-1Tento jeřáb je dalším TECHNIC setem vydaným v srpnu. Po Mercenedu je to druhý největší TECHNIC set tohoto roku. Jeřáb se skládá z 1401 dílků a na výšku může měřit až 70 centimetrů. Celý set je pěkně zpracován a obsahuje i baterii s motorem, který obsluhuje velké rameno, zakončené drapákem. Rameno se dokáže otáčet v rozpětí celých 360°. Stavba samotná zabere nějaký ten večer. Celkově se jená o povedený set s velkou hratelností.

Doporučená cena 3499 Kč

Minecraft:

The Dungeon (21119)

Doporučená cena 499 Kč

The Snow Hideout (21120)

Doporučená cena 1 199 Kč

The Desert Outpost (21121)

Doporučená cena 1 999 Kč

The Nether Fortress (21122)

Doporučená cena 2 499 Kč

LEGO letos vydalo 4 nové Minecraft sety inspirované stejnojmennou PC hrou. Sety jsou ve výsledku hodně podobné a bohužel tu letos nenajdeme nic podobného loňskému The Mine (21118), který sklidil ohromný úspěch. Stavebnice jsou jednoznačně mířené na fanoušky této hry, kteří jí náležitě ocení. Pokud jím ale nejste, porozhlédněte se po něčem jiném.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..