Spekulace kolem nových LEGO UCS Star Wars setů pro rok 2017

LEGO každým rokem pravidelně vydává jeden až dva Star Wars UCS sety (ultimátní sběratelská kolekce), jež jsou mimořádně oblíbené u většiny fanoušků a sběratelů. Na tento rok navíc připadá 40. výročí od uvedení prvního Star Wars filmu do kin, takže je vysoce pravděpodobné, že se dvou UCS setů dočkáme i letos.

UCS Rebel Snowspeeder (10129) z roku 2004

LEGO zatím nepřišlo s žádnou oficiální zprávou, o co přesně by mělo jít, ale z neoficiálních zdrojů se začíná proslýchat, že prvním UCS setem pro tento rok bude LEGO Star Wars UCS Snowspeeder (75144). Dočkat bychom se ho prý měli někdy mezi dubnem a květnem s cenou $199.99. Snowspeeder přitom už v UCS edici jednou vyšel, ovšem před dlouhými 14 lety.

Dalším Star Wars UCS setem pro druhou polovinu roku by pak mohl být ikonický Millenium Falcon, jež vyšel v UCS verzi (10179) už v roce 2007 a dodnes je považován za nejcennější sériově vydaný LEGO set. Jen pro představu, jeho cena na trhu se momentálně pohybuje kolem 120 000 Kč.

Půodní UCS Millenium Falcon (10179) z roku 2007

S vydáváním předělaných UCS setů přitom přišlo LEGO už loni, když na trh uvedlo novou verzi Hvězdy smrti (The Death Star 75159). LEGO ovšem tímto krokem fanoušky spíš naštvalo, jelikož se z 95% jednalo o ten samý set, jaký byl vydán už v roce 2008 (10188) a který byl tou dobou stále ještě v prodeji. Předělaný UCS Millenium Falcon by však většina fandů nejspíš uvítala. Důvodem je samozřejmě nedostupnost původní verze.

 

Znovu ale připomínáme, že nejde o potvrzené informace a nakonec vše může být úplně jinak.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..