Řady LEGO BIONICLE a LEGO Mixels na konci roku skončí

Máme tu nemilou zprávu pro všechny fanoušky LEGO BIONICLE a LEGO Mixels setů. Obě tato témata čeká na konci roku ukončení výroby. Za vším je pravděpodobně nízká prodejnost/výdělečnost těchto setů za poslední půl rok, která nebyla zdaleka na takové úrovni, jako při uvedení na trh.


71312Pro BIONICLE řadu není ukončení výroby nic nového. Téma bylo s ohromným úspěchem poprvé uvedeno na trh už v roce 2000, kde se drželo celých deset let, než bylo ukončeno. Sluší se připomenout, že to byla především BIONICLE řada, která The LEGO Group zachránila před krachem, jež společnosti hrozil mezi roky 1990 – 2000.

Na začátku roku 2015 přišlo LEGO s comebackem BIONICLE řady, tentokrát označenou jako generace 2. Ta bohužel už zdaleka nedosáhla takového úspěchu, jako se to povedlo s generací první na začátku nového tisíciletí a po pouhých dvou letech na trhu končí. Jestli je to pro BIONICLE řadu definitivní konec a nebo se někdy v budoucnu dočkáme 3. generace, ukáže až čas.


Product_IMG_Serie9_41578LEGO Mixels se na trhu objevilo poprvé na začátku roku 2013 a díky své originalitě a cenové dostupnosti zaznamenalo solidní úspěch. Mixels příšerky si oblíbili i MOC stavitelé (My Own Creation – vlasní tvorba), jelikož poskytují mnoho originálních dílků a barevných odstínů, které jsou jinak velice těžko dostupné. Bohužel, v říjnu se řada Mixels rozloučí poslední 9. sérií, která bude obsahovat obvyklých 9 figurek, rozdělených do 3 rozdílných kmenů. Počet Mixels figurek se tak po vydání 9. série zastaví na celkovém počtu 81.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..