Londýnský Big Ben se stane novým LEGO Creator setem

LEGO oficiálně oznámilo vydání nového LEGO Creator setu, kterým se tentokrát stane londýnský Big Ben. Celý set, nazvaný LEGO Creator Big Ben (10253), se bude skládat z 4 163 dílků, čímž se stane pátým největším setem, který kdy LEGO vyprodukovalo. Svou velikostí je velice podobný staršímu Creator setu Tower Bridge (10214), se kterým se bude skvěle doplňovat.

Vzhledem k velikosti setu je příjemným překvapením cena, která byla stanovena na 219.99€ (u nás předpokládejme něco mezi 5 499 – 5 999 Kč .  *Cena pro náš trh je nakonec 6 499 Kč). Přednostně se k němu budou moci dostat členové LEGO VIP clubu, pro které set bude dostupný od 15. června. Široká veřejnost se následně dočka 1. července.

Dodejme ještě, že set byl ohlášen jako direct-to-consumer, tudíž oficiálně bude k dostání pouze přes LEGOshop či ve vybraných oficiálních LEGO prodejnách.

*AKTUALIZOVÁNO 22. května 2016

10253_Box1_in

Oficiální popis:

Postav si nejznámější věž s hodinami na světě!

Postav si svůj model jedné z nejznámějších památek Londýna s úžasnou sadou LEGO® Creator Expert Big Ben. Tento vysoce detailní model zachycuje majestátnost 96metrové Alžbětiny věže v neogotickém stylu s připojeným východním křídlem Westminsterského paláce a obsahuje krásnou fasádu s okny, sochami a štíty, ikonickou věž s hodinami se zlatými cimbuřími a geniálními detaily, Ayrtonovým světlem a 4 krásně vyrobenými ciferníky s pohyblivou hodinovou a minutovou ručičkou. Sejmi vrchní část věže a najdeš zvon Big Benu! Zatravněný prostor, strom a chodník, které zachycují místo, kde věž stojí, dokreslují tento úžasný model.

  • Big Ben obsahuje detailní sekci Westminsterského paláce a přilehlou Alžbětinu věž, 4 detailní ciferníky s pohyblivou hodinovou a minutovou ručičkou, a chodník, strom a trávník, které dokreslují prostředí kolem budovy
  • Sejmi vrchní část věže a dostaneš se ke zvonu Big Benu
  • Otestuj své LEGO® stavitelské dovednosti
  • Speciální prvky obsahují 4 malované ciferníky
  • Unikátní prvky obsahují lyžařské hůlky, květiny a rohové desky ve zlaté barvě, a matné průsvitné prvky
  • Tato sada obsahuje více jak 4 000 LEGO® dílků
  • Tato sada nabízí zážitek ze stavění vhodný pro děti a dospělé od 16 let
  • Big Ben měří přes 60 cm na výšku, 44 cm na šířku a 20 cm do hloubky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..