LEGO Star Wars sety pro rok 2016 [AKTUALIZOVÁNO]

[AKTUALIZOVÁNO] 13.2.2016 17:32 – Přidány obrázky ze setu Assasult on Hoth (75098)* a odkaz  na galerii obrázků ostatních setů**, představených na 2016 New York Toy Fair

Ve dnech mezi 15. a 16. únorem začna v New Yorku veletr hraček nazvaný 2016 New York Toy Fair, na němž se svými produkty samozřejmě objeví i společnost LEGO. Z tiskové zprávy už teď vímě, že se tu poprvé objeví očekávaný UCS Star Wars set Assasult on Hoth (75098), který byl poprvé oznámen už více jak před rokem. Už podle názvu je jasné, že se set inspiruje legendární bitvou na zasněžené planetě Hoth z Episody V: Impérium vrací úder.

Star Wars Assault on HothStar Wars Assault on Hoth 2

Celý set se bude skládat z 2 144 dílků a mezi minifigurkami nalezneme např. Luka Skywalkera, Hana Sola, Toryn Farr, Wese Jansona, Wedge Antillese či třeba droida K-3PO. Cena byla stanovena na $249.99 a dočkat bychom se měli 1. května, kdy se set dostane do oficiálního prodeje.

*

75098_Prod

Tím ale LEGO Star Wars pro tento rok zdaleka nekončí. Na co se ještě můžeme těšit?

  • Dva nové sety z úplně nové edice LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures, jejíž předlouhou má být nový animovaný seriál z produkce Disney, který bude vysílán v USA. Názvy setů jsou Eclipse Fighter ($29.99) a StarScavenger ($49.99). Vydání je plánováno na léto 2016
  • V červnu nás čekají další 3 sety s edice LEGO Star Wars: Rebels (animovaný seriál běžící od roku 2014 u nás známý pod názvem Star Wars: Povstalci)
  • První dvě série LEGO Star Wars Buildable Figures měli velký úspěch. LEGO potvrdilo vydání dalších postav v průběhu tohoto roku.
  • Encounter on JakkuPrvních 5 setů z edice LEGO Star Wars: The Force Awakens pro rok 2016 už bylo vydáno, ale další 3 nás ještě čekají. Jeden by se měl objevit už v březnu, následován dalšími dvěma sety v dubnu. Jedním z nich by měl být set Encounter on Jakku 75148, jehož malou ochutnávku můžeme nalézst v knize DK Reads LEGO Star Wars: The Force Awakens.

 

**Na Flickeru Brickset.com si můžete prohlédnout exklusivní fotografie vystavených setů, kde kromě Star Wars nechybí ani sety Nexo Knights, Ninjago, Super Heroes, Mixels nebo Disney Princess.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..