LEGO představuje Star Wars UCS set Imperial Star Destroyer (75252)

Sběratelským UCS Star Wars setem pro rok 2019 bude Imperial Star Destroyer (75252), který bylo možné poprvé vidět už v úvodní scéně prvních Star Wars: Nová naděje.

K sestavení této verze Destroyeru bude zapotřebí 4784 dílků, což z něj dělá 3. největší dosud vydaný LEGO Star Wars set. K porovnání, původní verze Detroyeru (10030) z roku 2002 byla složena z 3106 dílků.

Nemilou zprávou je ovšem cenovka, která míří opravdu vysoko. Nový Imperial Star Destroyer přichází na trh s cenou 17999 Kč, což je vzhledem k počtu dílků a přítomnosti pouhých dvou minifigurek těžko ospravedlnitelná cena. Například poslední verze Millenium Falcona (75192) z roku 2017 se dá pořídit za 19999 Kč, za což kromě 7541 dílků dostaneme hned 7 minifigurek a několik dalších figurek droidů. Lze samozřejmě namítnout, že se Destroyer bude skládat z mnohem většího počtu plátů (velké placaté dílky), i přes to je ale ten nepoměr opravdu velký. Malou „náplastí“ může být přítomnost miniaturní verze povstalecké vesmírné lodi Tantive IV.

Pro VIP zákazníky LEGOshopu bude možné set zakoupit už 18. září. Ostatní se dočkají 1. října.
Oficiální popis:

Postav a vystav si ikonu galaktického Impéria – Devastátor. Tento parádní model 75252 Imperiální hvězdný destruktor s více než 4 700 LEGO® dílků z jedinečné sběratelské série zachycuje všechny autentické detaily vesmírné lodi tak, jak se objevila v úvodní scéně filmu Star Wars: Nová naděje, včetně otočných zbraní, naklápěcího radaru, obřích výfuků, propracovaného povrchu a samozřejmě včetně sestavitelné zmenšené verze povstalecké vesmírné lodi Tantive IV, kterou můžeš pronásledovat. Tato sada ze série UCS na téma galaktické občanské války dále obsahuje stojánek s informačním štítkem a 2 imperiální minifigurky, díky čemuž se jedná o perfektní sběratelský dárek od LEGO Star Wars pro ty nejnáročnější fanoušky.

  • Obsahuje také minifigurky imperiálního důstojníka a imperiálního člena posádky.
  • Model Imperiálního hvězdného destruktoru obsahuje otočné zbraně, naklápěcí radar, obrovské výfuky a propracovanou povrchovou úpravu.
  • Obsahuje také připojitelnou, sestavitelnou zmenšenou verzi vesmírné lodi Tantive IV pro ještě věrnější zážitek z filmu Star Wars: Nová naděje.
  • S podstavcem a informačním štítkem, díky čemuž se jedná o parádní kus na vystavení.
  • Obsahuje také 2 blasterové pistole.
  • Tato sada z jedinečné sběratelské série má 4 784 dílků.
  • Inspiruj se nezapomenutelnými scénami z filmu Star Wars: Nová naděje.
  • Perfektní LEGO® Star Wars™ sběratelská sada pro fanoušky ságy Star Wars.
  • Model UCS na stojánku měří přes 44 cm na výšku, 110 cm na délku a 66 cm na šířku, a bez stojánku přes 37 cm na výšku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..