LEGO odhalilo reedici Větrné turbíny Vestas (10268)

LEGO pokračuje v trendu „oživování“ starších setů, když ohlásilo vydání reedice Větrné turbíny Vestas (10268). Původní Vestas turbína (4999) byla vydána ve velice omezeném množství už v roce 2008. Oficiálně byla ale dostupná jen pro zaměstance společnosti Vestas.

Větrná trubína Vestas (4999) z roku 2008

V nové edici turbíny došlo k navýšení počtu dílků z původních 815 na 826. Součástí budou i tři minifigurky a motorizované PowerFunctions dílky, jež trubínu rozpohybují. Zájimavostí je také to, že půjde o vůbec první volně prodejný LEGO set, který v sobě obsahuje dílek (symbolicky jde o strom) vyrobený z recyklovatelné biomasy. Jde tak o první krok k úplnému nahrazení původních ABS plastů, čehož by firma chtěla dosáhnout do roku 2030.

Set Vestas Wind Turbine (10268) bude na LEGOshopu k dostání od 23. listopadu za cenu 4699 Kč.Oficiální popis:

Oslav úspěchy ekologických inovací se sadou LEGO® Creator Expert 10268 Větrná turbína Vestas®. Tento model byl vyvinut ve spolupráci se společností Vestas a zachycuje eleganci a ladnost pohybů této ikonické větrné elektrárny. Navíc nabízí také model smrku z udržitelného plastu na rostlinné bázi, který vyjde v lednu 2019. Stavba je přibližně 1 m vysoká a tyčící se nad zalesněným kopcem a útulným domkem s hezkou terasou, poštovní schránkou, květinami a bílým plotem. Otoč elektrárnu do požadovaného směru a aktivuj motor Power Functions, abys roztočil lopatky turbíny a rozsvítil tak světlo na verandě domu. Tato úžasná sběratelská stavebnice byla navržena tak, aby její skládání představovalo určitou výzvu a zároveň přinášelo obohacující kouzelný zážitek s nádechem nostalgie. Model si můžeš vystavit doma nebo v kanceláři. Tato velká LEGO sada obsahuje také servisní vozidlo Vestas a 3 minifigurky: 2 Vestas servisní techniky s bezpečnostní přilbou a ženu, a navíc figurku psa.

  • Obsahuje 3 minifigurky: ženu a 2 Vestas® servisní techniky s potištěnými torzy, a navíc figurku psa.
  • Najdeš zde také střední motor LEGO® Power Function, box na baterie a 2 50cm prodlužovací kabely, které vyšly v lednu 2018.
  • Sada LEGO® Creator Expert Větrná turbína Vestas® je vybavena také nastavitelnými větrnými lopatkami, detailní věží, pohyblivou gondolou s výstražnými světly, Vestas servisním vozidlem, stromy, zelení a domem se zahradou, květinami, plotem a verandou se 2 židlemi, stolem a slunečníkem.
  • Otoč elektrárnu do požadovaného směru a aktivuj motor Power Functions, abys roztočil lopatky turbíny a rozsvítil tak světlo na verandě domu.
  • Oslav inovace v oblasti obnovitelných zdrojů s touto vědeckou stavebnicí.
  • Otevři dveře servisního vozidla a vysuň přihrádku na nářadí.
  • Stavebnice nabízí také model smrku z udržitelného plastu na rostlinné bázi, který vyjde v lednu 2019!
  • Příslušenství zahrnuje 2 bezpečnostní přilby, nářadí a 2 obálky.
  • Tato sada obsahuje přes 800 dílků a je vhodná pro stavitele od 16 let.
  • Model měří přibližně 100 cm na výšku, 62 cm na šířku a 31 cm do hloubky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..