LEGO Ideas zná finálovou dvanáctku pro druhé období roku 2016

Během posledního měsíce obdržely na stránkách LEGO Ideas potřebných 10 000 hlasů další čtyři projekty. The Star Wars UCS X34 Landspeeder, Lamborghini Veneno Roadster, Lovelace & Babbage, The Plum Creek – The Little House on the Prairie se tak přidávají k projektům The Large Hadron Collider, The LEGO Observatory – Mountain View, The Modular Construction Site, The Women of NASA, Voltron – Defender Of The Universe, Spaceballs – Eagle 5, The Addams Family Mansion a Merchant’s House a postupují do užšího výběru pro druhé období roku 2016, které bylo před pár dny oficiálně uzavřeno.

Tuto dvanáctku setů teď čeká odborné posouzení ze strany pracovníků LEGA, kteří rozhodnou o tom, kdo se stane novým oficiálním LEGO Ideas setem.

The Star Wars UCS X34 Landspeeder

the-star-wars-ucs-x34-landspeeder

The Star Wars UCS X34 Landspeeder od stavitele Psyence je inspirován známým vznášedlem Luka Skywalkera ze Star Wars ságy. Model je vymodelován do nejmenšího detailu a vypadá tedy opravdu věrohodně. Bohužel vzhledem k velikosti tohoto modelu, který čítá 2798 dílků, je velice nepravděpodobné, že by ho LEGO schválilo a následně vydalo pod hlavičkou LEGO Ideas. Můžeme tak jen doufat, že se LEGO v budoucnu tímto modelem inspiruje a vydá podobný set pod hlavičkou UCS Star Wars.


Lamborghini Veneno Roadster

lamborghini-veneno-roadster9

Automobilová značka Lamborghini oslavila své 50. výročí výrobou nového modelu nazvaného Lamborghini Veneno Roadster. A právě tento model se stal předlouhou staviteli Firas_supercar pro svůj projekt. Sety se sportovními vozy mají mezi lidmi velkou oblibu, takže tento projekt rozhodně není bez šance.


Lovelace & Babbage

lovelace-babbage

Lovelace & Babbage je originální projekt od stavitele stubot. Celý projekt se zaobírá ranými počátky informatiky, které tu představuje Babbagův stroj ve viktoriánském stylu a minifigurky Charlese Babbage a Ady Lovelace jako dítěte i jako dospělé ženy. Charles Babbage sestrojil vůbec první programovatelný počítač a je tedy také nazýván jako „otec počítače“. Ada Lovelace je považována za prvního programátora na světě, když detailně popsala fungování Babbagova mechanického počítače a následně napsala i vůbec první známý počítačový program (algoritmus).

Model je dokonce možná osadit opravdovým minipočítačem, jako je např. velice známý RaspberryPi.


Plum Creek – The Little House on the Prairie

plum-creek-the-little-house-on-the-prairie

The Plum Creek – The Little House on the Prairie je projekt od stavitele SeigneurFett, který odkazuje na u nás nepříliš známý seriál ze 70. let s názvem Malý dům na prérii. Ten vychází z řady novel spisovatelky Laury Ingalls Wilder, jež popisuje její dětství na farmě v Plum Creek.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..