TOP 10 LEGO setů za rok 2015

Rok 2015 se zapíše do historie LEGA jako rok, kdy bylo vydáno rekordních 779 setů. Z pohledu LEGO fanouška tak bylo rozhodně z čeho vybírat. My jsme si pro vás připravili výběr toho nejlepšího, co LEGO v roce 2015 vyprodukovalo.

10. LEGO City 60097 City Square

60097-1

City Square (Náměstí ve městě) je jedním z největších a nejzajímavějších City setů, které kdy LEGO vydalo. V tomto obřím setu, skládajícím se z 1683 dílků, nalezneme téměř vše, co by mělo moderní náměstí mít. Nalezneme tu například LEGO obchůdek, prodejnu aut, malou kavárnu či třeba tramvajovou zastávku, kterou projíždí kloubová nízkopodlažní tramvaj. Set navíc obsahuje hned 14 minifigurek a mnoho dalších zajímavých detailů. Vysoká hratelnost je tedy zaručena.

9. LEGO Super Heroes 76042 SHIELD Helicarrier

76042-1Obří. To je nejspíš první slovo, které vás napadne při pohledu na 80cm dlouhý LEGO model Hellicarrieru, který ve světě Marvelu slouží jako hlavní základna organizace S.H.I.E.L.D.. Stavba tohoto UCS setu (Ultimate Collector Series = ultimátní sběratelská edice), čítajícího 2996 dílků, je pořádnou výzvou, která zabere 8-10 hodin času. Po jeho dokončení vám však bude odměnou skvěle zpracovaný model s ohromným množství doplňků. Jelikož set spadá pod UCS edici, tak nedisponuje nijak velkým množství hracích prvků, tudíž jeho místo patří do vytríny či jiného dobře vyditelného místa.

8. LEGO Creator 10247 Ferris Wheel

10247-1

Toto ruské kolo z dílny LEGO Creator zaujme na první pohled. Celá stavba se tyčí až do výšky 60cm a působí velice reálně. Celý set se skládá z 2 464 dílků a obsahuje hned 10 minifigurek. Ruské kolo lze navíc dodatečně motorizovat.

7. LEGO Creator 10248 Ferrari F40

10248-1Ferrari F40, jedno z největších ikon supersportovních aut v historii se letos dočkalo brilatního zpracování v LEGO podobě. Vůz je vymodelován do nejmenšího detailu a to včetně svého osmiválcového motoru, který prosvítá skrz prosklenou část kufru.

6. LEGO Simspons  Kwik-E-Mart

Kwik-E-Mart 71016LEGO v loňském roce přišlo s druhým setem na motivy kultovního seriálu Simpsonovi, supermarketem Kwik-E-Mart a podobně jako v prvním případě, kdy se svého ztvárnění dočkal samotný dům Simpsonových (71006), to i tentokrát byla trefa do černého. Supermarket Apu Nahasapeemapetilona je skvěle zpracovaný s mnoha vydařenými detaily, odkazujícími na známé scény ze seriálu.

5. LEGO Ideas 21304 Doctor Who

LEGO Doctor Who3Další kulotvní seriál, který se dočkal LEGO zpracování, je britský Doctor Who. I zde dopadlo vše na výbornou. Ikonický TARDIS, skládající se z 623 dílků, vypadá na první pohled jako obyčejná telefoní budka. Set má ovšem i další část, která po přistavení promění budku na stroj času, kolem kterého se točí celý seriál. Vše je vymodelovano do nejmenšího detailu, což se týká i minifigurek, kterých je v setu hned 6, což je slušná porce na tak malý set.

4. LEGO Ideas 21303 WALL-E

21303-1Druhým LEGO Ideas setem v našem žebříčku je slavný robůtek WALL-E, ze stejnojmeného animovaného filmu studia Pixar. Toho tvůrci dokázali vymodelovat skoro až k dokonolasti, takže výsledná stavba vypadá opravdu jako by z oka vypadla své předloze. To se povedlo také díky spolupráci samotného Anguse McLeana, který na stejnojmeném  filmu též pracoval. Model má i otevíratelnou přední část, do které může uložit důležitou květiny. Počáteční problémy s kloubovou částí v oblasti krku byli už vyřešeny, takže není jediný důvod, proč s pořízením WALL-Eho váhat.

3. LEGO Creator 10246 Detective’s Office

10246-1Modulární domy z řady LEGO Creator patří každoročně k tomu nejlepšímu co LEGO vyprodukuje a ani letos tomu nebylo jinak. Dvoupatrový dům v sobě kromě samotné detektivní kanceláře skrývá i holičství. Vše je opět detailně vymodelované a celá budova i s interiérem vypadá jako by vypadla z amerických filmů z přelomu 70. až 80. let. Celkově jde tedy o skvělý sběratelský kousek, který je navíc i dobrou investicí, jelikož si jako všechny modulární domy dokáže držet svoji cenu.

2. LEGO Star Wars 75060 Slave I

75060_alt4

Legendární vesmírná loď Jango Fetta, kterou později zdědil Boba Fett, Slave I, se letos dočkala parádního ztvárnění v rámci UCS série. Už jen samotná stavba tohoto modelu je ohromný zážitek při němž víte, že i výsledek bude stát za to. Postavený Slave I se po sestavení ukotví vertikálně na stojánek s vlastní plaketou, díky čemu vypadá ještě impozantněji, než normálně. Skvělé jsou i minifigurky. Bobo Fett, Han Solo a člen bespinské stráže jsou v této podobě vytvořeny exklusivně jen pro tento set. Součástí je navíc i Han Solo zalitý v karbonitu, který se naposledy objevil v roce 2012 v setu Jabbův Palác (9516). Sečteme-li tohle všechno dohromady, tak jde o jeden z dosud nelepších vydaných LEGO Star Wars setů.

1. LEGO Ninjago 70751 Temple of Airjitzu

70751-1

LEGO Ninjago na prvním místě? Kdo by to byl před rokem řekl, že set ze série Ninjago se může stát jedním z nejkrásnějších vydaných setů. Temple of Airjitzu si ale poprávu uzmul první místo v našem žebříčku. Už na první pohled je jasné, že celá stavba, čítající 2 028 dílků, je pojmuta v klasickém japonském stylu, jemuž vévodí pagoda umístěné přesně uprostřed setu. Po jejích stranách nalezneme pašeracký trh s kovárnu, které spojuje krásný klenutý most. Všude je ohromné množství všemožných doplňků a detailů, které dotvářejí atmosféru celého setu. K tomu všemu je navíc přibaleno hned 12 minifigurek, takže o zábavu je opravdu postaráno.


Čestná zmínka: LEGO Star Wars Poe’s X-wing Fighter, LEGO Star Wars 75105 Millennium Falcon, LEGO Ultra Agents 70173 Ultra Agents Ocean HQ, LEGO TECHNIC 42043 Mercedes-Benz Acrocs 3245, LEGO Scooby-Doo 75902 The Mystery Machine

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..