Šest LEGO Ideas projektů se kvalifikovalo do druhého období pro rok 2017

Druhé kvalifikační období pro LEGO Ideas projekty za rok 2017 je u konce. Do užšího výběru se nakonec dostala následující šestice, u kterých budou odborníci s LEGO společnosti vybírat a posuzovat, zda se stanou oficiálním LEGO Ideas setem.


Gilmore Girls – Luke’s Diner

Gilmore Girls – Luke’s Diner je projektem stavitele Rainer Zufall, který zpracoval Lukovo bistro ze seriálu Gilmorva děvčata, jež se před několika lety těšil velké oblibě i u nás. Součástí projektu jsou pak i minifigurky Lorelai a Rory Gilmorové, Jesse, Lane, Kirka a samozřejmě samotného Luka.


The Wonders Of Peru

Projekt The Wonders of Peru je projektem pěti stavitelů, kteří se inspirovali tzv. peruánským Retablem – dřevěným otevíracím boxem s ručně vyřezávanými a malovanými objekty. V tomto případě dřevo nahradily LEGO dílky, kterými se stavitelé snaží poukázat na krásy země Peru.


NF-15B Research Aircraft

Stavitel Mammalucco přišel s projektem tryskáče NF-15B Research Aircraft, který do roku 2009 používala ke svému testování samotná NASA. Model má 86 cm na délku, 54 cm na šířku a skládá se z cca 5000 dílků. Součástí projektu je i stojan, držící tryskáč ve vzduchu.


I Am Your Father

I Am Your Father je legendární fráze z kultovního filmu Star Wars: Epizoda 5 – Impérium vrací úder, kolem které postavil svůj projekt stavitel s předívkou szabomate90. Scéna, kde Darth Vader v souboji se svým synem Lukem Skywalkerem odhalí jeho skutečný původ, je jedním z nejznámějších zvratů v dějinách filmu.


NASA Space Shuttle (Saturn V Scale)

Projekt NASA Space Shuttle (Saturn V Scale) od stavitele KingsKnight představuje raketoplán ze stejnojmenného projektu organizace NASA, při kterém uskutečňovala pilotované lety do vesmíru. Součástí projektu je i nosný raketový systém, který se postupně od raketoplánu odpojuje. Celý raketoplán má na výšku přes půl metru a je ve stejném měřítku, jako byl nedávno vydaný NASA Apollo Saturn V (21309).

 


NASA Saturn-V Launch Umbilical Tower

A do třetice projekt, jež se inspiroval organizací NASA. Celým názvem NASA Saturn-V Launch Umbilical Tower je projektem od stavitele whatsuptoday, který postavil startovací rampu pro již vydaný NASA Apollo Saturn V (21309). Rampa má na výšku téměř půl metru a skládá se z 2998 dílků.

 

3 komentáře u „Šest LEGO Ideas projektů se kvalifikovalo do druhého období pro rok 2017“

  1. To je problém Lega,vyrábať ako na čínskom páse,veď vlastne to už aj Čína je, preto aj padli na hubu, cena a kvalita o ničom. Samé sety ktoré sú o ničom.

    Odpovědět
  2. Některé projekty jsou hodně povedené mě se, líbí osobně ohlědně Star Wars projekt (I Am Your Father) bylo dost projektů ohledně Star Wars ale pokud se nepletu žádný ještě nebyl dán do výroby oficiálním Lego Ideas setem. Je škoda, že můžou vyhrát pouze dva projekty které jsou potom následně vyrobené je dost projektů, které by stáli za výrobu. Komise musí mít určitě nelehkou práci vybírat z tolika hodně povedených projektů.

    Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..