Projekt LEGO Ideas zná kompletní složení finalistů pro třetí období roku 2015

V rozmezí několika málo dní dosáhly na stránkách LEGO Ideas hned tři projekty 10 000 hlasů a na poslední chvíli se tak dostali do užšího výběru pro třetí období roku 2015.

LEGO Ideas Concord

Prvním projektem je ztvárnění legendárního letounu Concord, který byl nejrychlejším civilním letadlem na světe, než byl roku 2003 definitivně stažen z provozu. Stavba se skládá z 896 dílků a kromě samotného letadla myslel tvůrce i na zvětšený model motoru Bristol Olypmus, který Concord poháněl. Celý letou měří 79,5 cm na délků a jeho rozpětí křídel měří 33 cm. Myslelo se i na mnoho dalších deatilů, jako je skládací podvozek či pohyblivá špička letadla.

LEGO Ideas National Park Service Centennial

Dalším projektem, jež pokořil hranici 10 000 hlasů, se stal National Park Service Centennial, který oslavuje 100 let od založení National Park Service, což je úřad, který spravuje americké národní parky, historické památky a jiná chráněná území. V tomto projektu můžeme spatřit tři miniatury, které ztvárňují slavné národní parky v USA. Jde o park Saguaro v Arizoně, Everglades ve Floridě a Katmai v Aljašce. Součástí setu by pak měli být i 3 minifigurky správců národních parků a 3 minifigurky návštěvníků.

1975141-o_19p655d18e6tlp2176l18sugkf7-full

Posledním projektem, který se kvalifikoval do užšího výběru pro třetí období roku 2015, se stal projekt nazvaný Victorian London Christmas. Ten ztvárňuje život ve viktoriánkém Londýně v období Vánoc. Koncept je mixem modulárních domů a svátečních setů vánočních vesniček a celý má připomínat atmosféru jako z románů Charlese Dickense.


Všechny tři sety se přidávají k projektům Toyota Landruiser 40 Series, Jurrasic Park Explorer, 20,000 Leagues Under the Sea Nautilus, Beatles Yellow Submarine, HSM Beagle a Apollo 11 Saturn-V, které bude samotná společnost LEGO posuzovat a případně vybere budoucí LEGO Ideas sety, jež se dostanou do sériové výroby.

 

1 komentář u „Projekt LEGO Ideas zná kompletní složení finalistů pro třetí období roku 2015“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..