LEGO s Harry Potterem se vrací. Výstava York Toy Fair 2018 odhalila sety k filmovým blockbusterům

Nedávno ukončený veletrh New York Toy Fair 2018 přinesl velké množství nových informací a obrázků LEGO produktů, na které se v letošním roce můžeme těšit. Drtivá většina pozornosti byla směřována na sety ze světů Harryho Pottera, Star Wars, Marvel Super Heroes a Jurského světa. Potvrzena byla mimojiné i informace o nových sběratelských minifigurkách, jejichž výčet i s obrázky jsme vám přinesli na začátku února.

Výčet nejzajímavějších informací a setů naleznate na následujících pěti stranách.


LEGO Wizarding World

Jednou z nejzásadnějších informací je návrat Harryho Pottera do LEGO světa a to po téměř sedmi letech. Rok 2011, kdy šel do kin poslední díl potterovské série, byl totiž také posledním rokem, kdy LEGO přišlo s novou sérií setů Harryho Pottera. Přijít na to, proč LEGO reinkarnuje dříve ukončené téma není těžké. Za prvé, LEGO v loňském roce slavilo ohromný úspěch s reedicemi starších setů a za druhé je tu divácký úspěch nové prequelové série Fantastická zvířata, jejíž druhý díl se v kinech objeví na konci tohoto roku.

Sety jak z Harryho Pottera, tak i z Fantastických zvířata, budou vydávany pod jednotným názvem Wizarding World neboli Kouzelnický svět. Dočkat bychom se měli i BrickHeadz postaviček z tohoto světa.

Prvním odhaleným setem z tohoto tématu je Hogwarts Great Hall (75954), který představuje Velkou síň bradavické školy. Celý set se bude skládat z 878 dílků a do prodeje přijde v srpnu za cenu 99,99 USD (cena pro EU/ČR trh zatím není známa).

Hogwarts Great Hall (75954)

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..