LEGO odhalilo nový UCS set Millennium Falcon (75192)

Měsíce spekulací ohledně nového UCS setu jsou konečně u konce. LEGO totiž oficiálně odhalilo novou UCS verzi legendární lodi Millennium Falcon (75192), čímž se potvrdily předešlé domněnky.

Počet dílků nového Millennium Falcon narostl na ohromných 7514 dílků, což je hned o 2319 dílků více, než u předchozí UCS verze (10179) z roku 2007 a o 1619 dílků více, než má Taj Mahal (10189), který byl dosud největším vydaným LEGO setem.

UCS verze z roku 2007

Díky nárustu takového počtu dílků doznala nová verze mnoha detailních úprav. Kromě těch lehce rozpoznatelných na povrchu se dokčal i interiér, který byl v původní verzi velice strohý. Nová verze jde navíc s dobou, takže myslí jak na starší, tak i na mladší Star Wars fanoušky, což se odráží hlavně v sestavě minifigurek. Za starou gardu z původní trilogie mají zastoupení Han Solo, Chewbacca, princezna Leia a C-3PO, za novou ze VII a VIII epizody pak postarší Han Solo, Rey, Finn a BB-8. Měnit lze ale i vzhled samotné lodi, která mezi těmi dlouhými roky doznala několika změn, jako je např. tvar satelitního talíře či kokpit u střeleckého stanoviště.

 

 

Velkou práci si dali designéři i se samotným boxem, který je tentokrát kvůli ohromné velikosti téměř čtvercový.

Všechno tohle ale také něco stojí. Na vysoké ceny UCS setů si už většina zvykla, ale nový Millennium Falcon toto posouvá na novou úroveň. Oficiální LEGOshop totiž nasadil cenu na enormních 19 900 Kč, což si pochopitelně nemůže dovolit každý. Pro sběratele jde ale o jednoduchou koupi, protože se dá očekávat, že ve vzdálenější budoucnosti cena jen poroste, jako se to stalo s původní verzí z roku 2007.

Datum vydání bylo stanoveno na 14. září pro VIP zákazníky LEGOshopu a následně 1. října pro širokou veřejnost.


Oficiální popis:

Vítej v největším a nejdetailnějším modelu lodi Millennium Falcon od LEGO® Star Wars, který jsme kdy vytvořili – ve skutečnosti je s 7500 dílky jedním z největších LEGO modelů všech dob! Toto úžasné ztělesnění nezapomenutelné Corellianské stíhačky Hana Sola od stavebnice LEGO obsahuje všechny detaily, které si jen fanoušci Star Wars, bez ohledu na věk, můžou přát, včetně důmyslných vnějších detailů, čtyřhlavňových laserových kanónů v horní a dolní části, přistávacích nohou, spouštěcí rampy a kokpitu pro 4 minifigurky s odnímatelným krytem. Sejmi jednotlivé panely trupu a odhal tak detailně propracovaný hlavní nákladový prostor, zadní úložný prostor a střeleckou stanici. Tento úžasný model také obsahuje vyměnitelný satelitní talíř i celou posádku, takže si můžeš vybrat, jestli si chceš přehrávat klasické LEGO Star Wars dobrodružství s Hanem, Leiou, Chewbaccou a C-3PO nebo chceš vstoupit do světa Epizod VII a VIII a spolu se starším Hanem, Rey, Finnem a BB-8!

 • Obsahuje 4 klasické minifigurky posádky: Han Solo, Chewbacca, princezna Leia a C-3PO.
 • Obsahuje také 3 minifigurky posádky z Epizod VII a VIII: Starší Han Solo, Rey a Finn.
 • Mezi figurkami najdeš droida BB-8, 2 sestavitelné Porgy a sestavitelného Mynocka.
 • Vnější část lodi obsahuje neuvěřitelně podrobné, snímatelné panely trupu, spouštěcí rampu, skryté blasterové dělo, kokpit pro 4 minifigurky se snímatelným krytem, vyměnitelný kulatý/obdélníkový satelitní talíř, horní a dolní čtyřhlavňové laserové kanóny a 7 přistávacích nohou.
 • Hlavní nákladový prostor obsahuje místa k sezení, dejarickou holografickou hru, bojovou tréninkovou helmu, inženýrské stanoviště s otáčecím sedadlem pro minifigurku, dveře a zdobenou chodbu.
 • Zadní část obsahuje strojovou místnost s hyper pohonem a konzolí, 2 vstupy, skrytý prostor v podlaze, dva únikové moduly s poklopy, inženýrskou konzoli a přístupový žebřík na střelecké stanoviště.
 • Střelecké stanoviště obsahuje střelecké sedadlo pro minifigurku a snímatelný panel trupu s plně otočným čtyřhlavňovým laserovým kanónem. Další čtyřhlavňový laserový kanón je přidělán i na spodní stranu.
 • Tento model obsahuje 7500 dílků.
 • Obsahuje také informační štítek.
 • Obsahuje průzorový kryt kokpitu, který je novinkou pro říjen 2017.
 • Mezi klasickými zbraněmi posádky najdeš Hanovu blasterovou pistoli a Chewbaccovu vystřelovací kuši.
 • Mezi zbraněmi posádky z Epizod VII/VIII najdeš Hanův blaster, Reyin malý stříbrný blaster a Finnovu střední blasterovou pušku.
 • Změň vzhled lodi a vyměň posádky a přejdi tak od klasické verze lodi Millennium Falcon k verzi z Epizod VII/VIII!
 • Sejmi jednotlivé panely trupu, zpřístupni tak detailně propracovaný interiér a zároveň zachovej celkový vnější vzhled.
 • Posuň panel a odhal tak skryté blasterové dělo.
 • Otoč hlavy klasické Lei a Hana a odhal tak jejich dekoraci v podobě dýchacích masek.
 • Představuje dokonalou intergalaktickou hračku nebo také vlajkovou loď mezi vystavenými modely.
 • Měří přes 21 cm na výšku, 84 cm na délku a 56 cm na šířku.

 

4 komentáře u „LEGO odhalilo nový UCS set Millennium Falcon (75192)“

 1. Legu klesajú tržby a padá dole, boom skončil sami si za to môžu , kvalita je mizerná a cena…..môžu prepúšťať a tie predražené sety si môžu skladať v skladoch…..

  Odpovědět
 2. Krabice se jim povedla vypadá to moc dobře. Millennium Falcon je pěkně propracované připadá mi to že je to dost do detailu propracované. Ta cena je velká to bych nečekal že to dají za takovou cenu spíš bych počítal tak do 15 000,- podle mě to bude asi nejdraší stavebnice lega co se bude takle nově prodávat. Zajímalo by mě kolik lidí si to za tu cenu koupí.

  Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..